انواع تيغه كركره برقى و قیمت و كاربرد آنها

یکی از مهمترین قسمت های یک کرکره برقی تیغه های کرکره برقی است. این قسمت علاوه بر اینکه متضمن زیبابی و امنیت کرکره اتوماتیک شما خواهد بود بیشترین تاثیر را نیز در قیمت کرکره برقی دارد.

 

تيغه صد ميليمترى آكپاى

تبغه صد میلیمیتری آکپای از جنس آلومينيوم و با ضخامت بالا ساخته شده است و داراى دو جداره و دو پل در ميان تيغه ميباشد. اين تيغه داراى مقاومت بالايى است زيرا علاوه بر وزن زياد و ضخامت زيادى كه دارد داراى دو پل در ميان تيغه است كه مقاومت آن را در برابر فشار چندين برابر ميكند. همچنین داراى عصايى و مادگى بسيار قدرتمند ميباشد.

تیغه کرکره برقی از نوع صد میلیمتری آکپای از جمله تیغه های مورد استفاده در کرکره های مغازه می باشد. البته به علت وزن زیاد کرکره برقی بهتر از از موتور هایی که قدرت بالایی دارند استفاده نمود.

پل هاى اين تيغه باعث ميشوند كه در عرض هاى بالاى شش متر كركره اصطلاحا شكم ندهد و عصايى و مادگى باعث ميشوند كركره با ارتفاع بالاى پنچ متر تحمل وزن زياد كركره را داشته باشد.

ويژگى هاى اين تيغه، دو جداره بودن، دو پل بودن، ضخيم و سنگين بودن است. اما همين ويژگى ها باعث گران تمام شدن كركره ميباشد.

بنابراين نتيجه ميگيريم كه فقط براى كركره هايى از اين نوع تيغه استفاده كنيم كه بسيار عريض هستند و ارتفاع زيادى دارند.

تيغه ى هشتاد ميليمترى آكپاى

از جنس آلومينيوم ساخته شده است و داراى دو جداره و فقط يك پل ميان تيغه ميباشد. عصايى و مادگى نسبتا ضخيم و قوى دارد.

اين تيغه را ميتوان براى كركره هاى فروشگاه ها و پاركينگ ها مورد استفاده قرار داد.

از آنجاكه جنس اين تيغه آلومينيوم ميباشد ميتوان آن را در مناطق معتدل مانند شمال ايران به راحتى مصرف نمود و نگران فرسايش تيغه نبود.

تيغه هشتاد ميليمترى آلومينيومى پرتا porta

اين تيغه یکی از تیغه آلومينيومی کرکره برقی است که داراى دو جداره ضخيم و در پل ضخيم در ميان تيغه و حتى عصايى و مادگى بسيار قوى و سنگين ميباشد. اين تيغه واقعا جزو تيغه هاى قدرتمند بازار ميباشد زيرا علاوه بر ضخيم و سنگين بودن داراى دو ويژگى ديگر ميباشد كه جهت جلوگيرى از توليد صدا لاستيك خور ميباشد و كپس هاى آن فولادى ميباشد و بوسيله ى پيچ متصل ميشوند.

اين تيغه مناسب براى تمام درب ها ميباشد و چون از آلومينيوم ساخته شده است در هواى مرطوب هم ميتوان از آن بهره برد اما براى درب هاى كوچك كه نيازى به تيغه اى با اين ضخامت نيست توصيه نميشود زيرا هزينه ى زيادى دربر ميگيرد.

تيغه هشتاد ميليمترى چهار پل آكرول Akroll

جنس اين تيغه از آلومينيوم مي باشد و داراى دو جداره است و مهم ترين ويژگى اين تيغه تعداد چهار پل است كه در ميان تيغه مشاهده مي كنيد. همانطور كه ميدانيد در هر سازه اى هر چند وزن يا ضخامت پل ها كم باشد اما هرچه پل هاى بيشترى ساخته شود استحكام و مقاومت آن سازه در برابر ضربه و يا فشار چندين برابر خواهد شد. بنابراين ميتوانيم از اين تيغه در عرض هاى هفت و هشت متر هم استفاده كنيم.

باید بدانید که تیغه کرکره برقی چهار پل آکرول مقاومت بسیار بالایی دارد اما خب هر مزیتی دارای عیوبی نیز هست. وزن این تیغه کمی بالا می باشد و هچنین ممکن است در طول زمان به علت رسیدگی و رغن کاری کم سر و صدای زیادی را هنگام باز و بسته شدن ایجاد کند.

تيغه هشتاد ميليمترى فوم دار پرتا porta

از انواع تیغه های فوم دار کرکره برقی زمانی استفاده می شود که نیاز به سر و صدای بسیار پایین وجود دارد.

جنس اين تيغه از فولاد منيزيوم ساخته شده و نسبت به ديگر تيغه هاى مشابه از ضخامت و وزن بالايى برخوردار است، از ويژگى هاى اين تيغه ميتوان به فوم داخل تيغه اشاره كرد كه ميتواند به استحكام اين تيغه كمك بسيارى كند و عايق گرما و سرما و حتى عايق صدا می باشد.

ديگر ويژگى اين تيغه بسيار بيصدا بودنش است كه هنگام بالا و پايين شدن كركره هيچ مزاحمتى براى اطرافيان ندارد. پس ميتوان از اين تيغه براى پاركينگ و تراس و پنجره ها با خيال آسوده استفاده كرد.  این تیغه در دو رنگ سفيد و كرم و طرح چوب توليد و عرضه می شوند كه بيشتر براى پاركينگ ساختمان ها مناسب هستند.

خانه درباره ماتماس