راهبند زره ای چیست؟

راهبند ضد تروریستی یک نوع راهبند ضد انتحاری دارای قـــــدرت ضربه پذیری بسیار بالایی است که براساس استـــــــاندارد های نــــظــــامی طراحی و تولید می شود. این راهبند با نام های راهبند کف خواب، زرهی و ضد انتحاری نیز شناخته می شود. راهبند ضد تروریستی در مناطقی مثل مؤسسات مالی، سفارتخانه ها، انبارهای قیمتی، کنسولگری ها، سازمان های دولتی و مراکز تولید انرژی، نیروگاه، پالایشگاه ها … که نیاز به کنترل دقیق و امنیت بالا دارد، استفاده می شود.
در ساخت این راهبند از ورق های فولادی با آلیاژهای خاص استفاده می شود که به وسیله موتور سریع و قوی خود متناسب با کنترل از راه دور، دکمه و یا هرگونه سیستم کنترل اَکسس مسیر را مسدود می کند و از هرگونه ترور با خودرو جلوگیری می نماید. گزینه های کنترل دسترسی مختلفی بنا به تناسب نیازهای مختلف از قبیل دکمه فشار، کارت خوان، رادیو، صفحه کلید و اینترکام وجود دارد که می تواند با حداقل نیروی برق کار کند و با سیستم های امنیتی موجود شما یکپارچه شود.
راهبند ضد انتحاری عمدتا در مسیر مکان های دارای اهمیت مورد استفاده قرار می گیرد. راهبند ضد انتحاری باید به گونه ای باشد که امکان عبور هیچ گونه وسیله نقلیه ای را ندهد. اصولا راهبند ضد انتحاری را به صورت سفارشی و بر اساس درجه اهمیت منطقه تحت پوشش این راهبندمی سازند. راهبند ضد انتحاری در مصارف نظامی، مسکونی، تجاری و … کاربرد دارد که بر اساس هر یک از این کاربرد ها ساختار راهبند ضد انتحاری متفاوت خواهد بود.مدیران سیستم های امنیتی همواره نگران ورود بدون هماهنگی وسایل نقلیه می باشند، همانطور که می دانید در هر مکانی باید سیستمی مورد استفاده قرار بگیرد که تردد ها را کنترل کند و از ورود هر نوع وسیله غیر مجاز جلوگیری نماید.
با توجه به ضرورت استفاده از سیستم های امنیتی پیشرفته در نقاطی که از حساسیت بالایی برخوردار هستند و قیمت بسیار بالای نمونه های وارداتی و نبود قطعات و لوازم در زمان خرابی این سیستم ها،برآن شدیم تا این سیستم ها را حتی بسیار بهتر از نمونه های خارجی در داخل کشور و به دست جوانان این مرز و بوم بسازیم.
مجموعه نوین درب هوشمند آماده انجام پروژه های مربوطه در مناطق مرزی، پاسگاه ها و گمرکات کشور در مناطق مرزی، نقاط بسیار حساس دولتی و نظامی،مناطقی که باید از امنیت بسیار بالایی برخوردار باشند،نقاطی که احتمال حملات تروریستی به آنها وجود دارد می باشد. این نوع راهبند ها برای جلوگیری از ورود و خروج هر نوع وسیله نقلیه و موتورسیکلت یا عابر پیاده طراحی شده است به این صورت که در صورت تشخیص عامل انتحاری و یا متخلف عمل نموده و درکمتر از چند ثانیه به صورت کامل بالا آمده و باعث مسدود کردن مسیر عبوری می شود.

خانه درباره ماتماس