راهبند پارکینگ

راهبند پارکینگ جهت تامین امنیت یک مجموعه مسکونی یا غیر مسکونی مورد استفاده گرفته و یکی از اجزای سیستم کنترل تردد می باشد،در مطلب امروز پارس به معرفی انواع مختلف راهبند می پردازیم.

تعریفی کوتاه از راهبند:

راهبند از یک میله و یک وزنه یا فنر در انتهای آن تشکیل شده است و برای کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه به صورت افقی در مسیر آنها قرار می گیرد و از عبور وسایل نقلیه غیر مجاز جلوگیری می کند.

برای پارکینگ ها بیشتر از راهبند اتوماتیک استفاده می شود که به دو دسته تقسیم می شوند:

مکانیکی
هیدرولیکی
راهبند پارکینگ مجهز به یک دوربین مدار بسته است که تصاویر راننده،سرنشینان و پلاک کلیه خودروها را هنگام تردد به صورت مداوم و وضوح بالا ثبت می کند،به طور کلی در یک پارکینگ راهبندهای مختلفی می توان نصب کرد که هر کدام از آنها می توانند به خوبی ترددها را کنترل کنند.

راهبند (اهرمی) بازویی:
با توجه به مساحت در نظر گرفته شده جهت نصب راهبند به دو نوع تک اهرمی یا دو اهرمی تقیسم می شود که در راهبند دو اهرمی به دو بازوی حرکتت کننده، دو موتور و گیربکس نیاز داریم.

اجزاء مختلف:

باکس مستصیلی:

با ارتفاع ۱ متر که روی زمین قرار دارد و درون آن موتور راهبند تعبیه شده است.

موتور راهبند پارکینگ:
از قدرت بالایی برخوردار است تا بتواند وزن میله را تحمل نماید و توانایی جابجای های فراوانی را داشته باشد.

لوله بلند به نام بوم:

قسمت انتهایی آن به موتور موجود داخل باکس متصل است.
در گذشته جنس این اهرم آهن بود که به دلیلی سنگینی دچار استهلاک می‌شد
امروزه از پلاستیک فشرده و مقاوم یا از آلیاژ فلزی سبک ساخته می‌شود
مقاومت در برابر نورمستقیم آفتاب، گرمای بیش از اندازه،بارندگی و سرمای زیر صفر
طول آن به سفارش مشتری بستگی دارد و معمولا ۲ تا ۸ متری است
راهبند زنجیری:

مهم ترین مزیت راهبند زنجیری عرض زیاد آن است،در برابر باد مقاوم و در اماکنی که فضایی زیادی برای بالا رفتن اهرم راهبند بازویی وجود ندارد کاربرد دارد،دو کابین ستونی در طرفین نصب می شود و یک زنجیر این دو کابین را به هم متصل می‌کند،کلیه اجزای راهبند زنجیری از جنس آهن است
زنجیر آن قابلیت افزایش از ۶ تا ۱۶ را دارد.

راهبند ستونی:
نام دیگر آن بولارد است،شامل ستون هایی است که داخل زمین نصب و در هنگام باز بودن مسیر درون زمین فرو می‌رود.قیمت این راهبند از راهبندهای بازویی و زنجیری بالاتر است.

برای پارکینگ های مسکونی از دو راهبند زنجیری و بازویی بیشتر استفاده می شود اما برای امکانی که دارای ضریب امنیتی بالایی باشند راهبند ستونی یا بولارد کاربرد بیشتری دارد.

قیمت راهبند پارکینگ:

عوامل مختلفی به طور مستقیم و غیر مستقیم بروی قیمت راهبند پارکینگ تاثیر دارند نظیر:

طول اهرم یا طول زنجیر، برند و کشور سازنده، نواسانات بازار ارز
نکات مهم خرید:

زمانی که با توجه به نیاز خود اقدام به خرید راهبند می نمایید باید به دو نکته مهم توجه داشته باشید: عرض ورود يا خروج خودرو و میزان تردد

سخن پایانی:
لازم به ذکر می باشد که شما می توانید از طریق تماس با مشاوران فروش ما اطلاعات لازم را جهت راهبند ها کسب نمایید و با آگاهی کامل خرید خود را انجام دهید، لازم به ذکر می باشد که از طریق همین سایت و در صفحه {نمونه کارها} پروژهای راهبند شرکت پارس را می توانید مشاهده فرمایید.

خانه درباره ماتماس