کاهش مصرف انرژی

کاهش مصرف انرژی یک امر مهم در دنیای امروزی است، موضوع مهمی که اگر جدی گرفته نشود در آینده‌ای نزدیک کل جهان با یک معضل بسیار جدی مواجه خواهند شد و حتی ممکن است عامل اختلاف و جنگ نیز شود.

در صنعت درب اتوماتیک و کرکره برقی یکی از اهداف مهم کاهش مصرف انرژی است، بر اساس نظر اکثر کارشناسان این صنعت می‌تواند تا حدود زیادی مصرف انرژی را کاهش دهد.

به‌طورکلی:

اختلاف فشار هوا بین فضای داخلی اماکن و ساختمان‌ها با محیط بیرونی باعث اتلاف انرژی بسیار زیادی می‌شود.

نتیجه یک تحقیق:
وزارت امور اقتصادی هلند چندی پیش یک آزمایش در خصوص مصرف انرژی درب اتوماتیک شیشه‌ای انجام داد، در این آزمایش یک داروخانه به‌عنوان محل اصلی بررسی انتخاب شد که ابتدا یک درب سنتی مورد برسی قرار گرفت و سپس درب اتوماتیک که نتیجه زیر بدست آمد:

کاهش مصرف برق به‌عنوان یکی از انرژی‌های مهم بود.
کاهش مصرف انرژی 2

کاهش 43% درصدی:
بر اساس یک مطالعه که توسط شرکت‌های گاز و برق انجام گرفت متوجه شدند اماکنی که دارای درب اتوماتیک هستند انرژی گرمایشی در آن‌ها تا حدود 43% کاهش داشته است، این مقدار کاهش یک درصد بالا محسوب می شود و بسیار حائز اهمیت است.

علت این کاهش:

درب اتوماتیک زمانی که نیاز به باز شدن است، باز می‌شود.
جلوگیری از پرده هوا از ایجاد هوای ناخواسته
وجود شیشه‌های عایق‌بندی شده
برخی از تنظیمات درونی درب‌های خودکار می‌تواند باعث کمتر مصرف شدن انرژی شود:

میزان عرض باز شود را تنظیم نمایید
سرعت باز و بسته شدن درب را تنظیم کنید
میزان زمان بازماندن درب جهت تردد را تنظیم کنید
میزان حساسیت چشمی جهت تشخیص قطعی ورود و خروج را تنظیم کنید.
نکته پایانی:
کاهش مصرف انرژی با نصب درب اتوماتیک یا کرکره برقی به‌نوعی ثابت‌شده است و ما تنها به بخش کوچکی از این موضوع اشاره کردیم، در پایان باید بگوییم که استفاده از درب اتوماتیک احتمال باز گذاشتن یا بسته نشدن درب‌ را به‌طور کامل رفع می‌کند.

خانه درباره ماتماس