درب های اتوماتیک پارس

درب های اتوماتیک / automatic doors

درب های اتوماتیک امروزه یک نیاز محسوب می شوند و همواره بر اهمیت آنها افزوده می شود،در مطلب گذشته تحت عنوان درب اتوماتیک، انتخاب کن،پشیمان نخواهی شد،جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان به تعدادی از سوالاتی که احتمال می دهیم برای شما پیش آمده باشد پاسخ دادیم،در این مطلب به تعدادی دیگر از سوالات پاسخ می دهیم.

پاسخ به برخی از سوالات درب های اتوماتیک

چشمی ها در درب اتوماتیک چه نقشی دارند؟

چشمی درب اتوماتیک دارای فرستنده و گیرنده های مادون قرمز می باشند، که برای تعیین موقعیت باز یا بسته بودن درب برقی و کنترل تردد اشخاص و اطمینان از نبودن شخص یا وسیله نقلیه هنگام بسته شدن بکار می روند.

نقش ریموت کنترل دربهای اتوماتیک چیست؟

ریموت در واقع برای کنترل از راه دور درب پارکینگ استفاده می شود که بوسیله آن می توان درب برقی یا کرکره اتوماتیک را باز یا بسته نمود. برای استفاده از ریموت درب باید حتما قسمت گیرنده در قسمت مرکز کنترل درب نصب شود.

نقش مرکز کنترل در درب اتوماتیک چیست؟

مرکز کنترل درب اتوماتیک یک بخش اصلی در تمامی انواع دربهای اتوماتیک مانند درب اتوماتیک شیشه ای ، کرکره برقی ، درب پارکینگ ، راه بند و تمامی سیستم های کنترل تردد به حساب می آید.

جعبه ای است که در آن تابلوی فرمان قرار می گیرد و کنترل باز و بسته کردن درب را از طریق شاسی های متصل به آن و سیستم های کنترل فرمان رادیویی که دارای یک قسمت گیرنده رادیویی می باشد و از طریق یک میکروپروسسور یا ریز پردازنده درب اتوماتیک را کنترل می کند.

قسمت های تشکیل دهنده مولد نیروی درب اتوماتیک کدامند؟

  • جک درب برقی
  • بازوهای درب برقی
  • موتور مولد نیروی دربهای اتوماتیک

منظور از فلاشر درب اتوماتیک چیست؟

  • فلاشر درب اتوماتیک یک لامپ نارنجی رنگ می باشد
  • معمولا در قسمت بالای دربهای اتوماتیک نصب می شود
  • پوضعیت فعلی درب اتوماتیک را به عابرین اعلام می کند.

کاربرد میکروسوئیچ درب اتوماتیک چیست؟

  • با باز یا بسته شدن درب از طریق قسمتی مکانیکی باز یا بسته می شود
  • با قطع یا وصل جریان، وضعیت فعلی درب اتوماتیک را به مرکز کنترل اعلام می کند.

قفل برقی و قفل مکانیکی در درب اتوماتیک چه کاربردی دارند؟

قفل های برقی و مکانیکی در سیستم دربهای اتوماتیک مهم هستند چرا که درب برقی از لحاظ امنیتی و حراستی از اهمیت زیادی برخوردار است از این رو برای قفل نمودن آن از قفل برقی و در مواردی دیگر از قفل مکانیکی یا کلونی استفاده می شود.

محصولاتمقالات

parsdoorsدرب اتوماتیکدرب اتوماتیک پارسدرب اتوماتیک کشوییدرب اتوماتیک منحنیدرب اتوماتیک همداندرب های اتوماتیکشرکت مهندسی پارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 2 =