گیت کنترل تردد شرکت پارس

گیت کنترل تردد / Traffic control gate چیست؟

گیت کنترل تردد بیشتر در فرودگاه ها، ورزشگاه ها و متروها دیده می شوند و به عنوان عاملی جهت کنترل رفت و آمدها مورد استفاده قرار می گیرند در مطلب امروز پارس به بررسی گیت های کنترل تردد می پردازیم.

مکان مشخص شده تردد افراد به یک محل را دروازه می نامند که در زبان انگلیسی Gate معنا می شود، به همین علت این محصول را گیت می نامند و در جهت حفظ امنیت و ایمنی افراد یک مجموعه یا سازمان ساخته میشود.

تعریف کوتاه:

گیت کنترل تردد در مسیر تردد افراد قرار گرفته و با سد راه ،تشخیص افراد و کنترل مجوز عبور از بانک اطلاعاتی مسیر تردد را آزاد می کند،به طور کلی آنها هنگام تردد کارهای زیر را به صورت کاملا محترمانه انجام می دهند:

  • کنترل تردد
  • حراست و نگهبانی
  • نظم و امنیت

انوع گیت های کنترل تردد:

  • اهرمی ، شیشه ای ، تمام قد ، باله ای،مترویی، ورود و خروج ، نفر رو ، باشگاهی

مزایای سیستم:

ایجاد امنیت:

  • شاید بتوان مهم ترین عامل استفاده ار گیت های کنترل تردد را بحث ایجاد امنیت دانست.

زمانی که افراد به یک سمت خاص هدایت می شوند:عوامل امنیتی آن محل به راحتی افراد تحت نظر می گیرند.

گیت کنترل تردد شرکت پارس

ایجاد نظم و  مدیریت متمرکز:

به طور کلی کنترل تردد افراد باید به صورت تک به تک انجام شود زیرا احراز هویت فرد و اجازه جهت ورود و خروج، عوامل حفاظتی محل می توانند دید نظارتی بهتری به تردد افراد داشته باشند.

ورود اختصاصی افراد:

  • گیت های کنترل تردد از ورود افراد غیر مجار جلوگیری می نماید
  • می توانند وارد شوند که قبلا برای سیستم تعریف شده باشند

شمارش افراد:

در بزخی موارد احراز هویت امری بی فایده و زمان گیر است در این زمان گیت ها به صورتی تنظیم می شوند که تعداد عبور مرور افراد مشخص و ثبت شود.

صحت عبور افراد:

ریدر کارت و اثر انگشت جهت احراز هویت بروی بدنه گیت ها نصب می شوند، در این صورت افراد باید از باله گیت استفاده و سنسور انتهایی دستگاه فرد را شناسایی نماید، بعد از آن ورود یا خروج نفر در نرم افزار ثبت می شود.

مقالات

parsdoorsسیستم حفاظتیسیستم کنترل ترددسیستم گیت کنترل ترددسیستم هوشمندشرکت مهندسی پارسقیمت گیت کنترل ترددکنترل ترددگیت کنترل تردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + بیست =